U OPŠTINI APATIN ODRŽAN PRIJEM ĐAČKIH PARLAMENTA

blog-img
2021-11-27 10:01:08

U petak 26.12.2021.g  u velikoj opštinskoj salii, u zgradi opšine Apatin, održan prijem đačkih parlamenata – OŠ „Žarko Zrenjanin“, Tehničke škole sa domom učenika i Gimnazije i stručne  škole „Nikola Tesla“.

Tema susreta je zadržavanje mladih talentovanih  ljudi i omogućavanje  uslova  za njihov dalji razvoj u našoj sredini, kao i osnivanje Lokalnog kluba mladih. U ovo vreme kada sve više talentovanih  mladih ljudi nastavlja svoj život u nekom od naših većih gradova ili čak u inostranstvu, neophodno je razviti modele i alate koji će pomoći pravovremeno prepoznati potencijalne talente, zadržati ih i pružiti im neophodno kako bi odlučili za ostanak u našoj opštini.

Prijemu su prisustvovali zamenik gradonačelnika Radovan Đukić, pomoćnik gradonačelnika Apatina za obrazovanje i omladinsku politiku Milka Nikšić i Marija Rapaić, specijalni pedagog OŠ „Žarko Zrenjanin“, kao i svi članovi projektnog tima „Talent Magnet".

Sastanak je bio interaktivan, članovi đačkih  parlamenata pokazali su inicijativu i dali predloge, te je opšti  zaključak  bio da se s takvom praksom nastavi i u budućnosti kako bi se postigli ciljevi projekta i osnažio uticaj mišljenja đaka i njihovih stvarnih potreba.